В рамках проекту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»  проведено онлайн-навчання

5 квітня 2023 року команда проекту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела онлайн-навчання на тему: «Правові механізми та засоби комунікації й взаємодії з органами влади (їх представниками)» для мешканців Диканської, Лубенської, Миргородської, Оржицької, Сенчанської громад та м. Полтави.

Метою цього навчання було покращити навички місцевих активістів та громадських об’єднань, які функціонують в Полтавській області, навчити їх новому механізму (інструменту) та принципам роботи з ним.

У заході взяти участь активні жителі громад, представники місцевих громадських об’єднань, особи з інвалідністю та внутрішньо переміщені особи.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Олександр Вознюк, Голова Правозахисної спілки інвалідів ВГОІ, який відзначив важливість запровадження наступних кроків у громадах:

залучення мешканців громад до процесів прийняття рішень;

потреба отримання нових знань, вивчення механізмів (способів) залучення та використання їх на практиці;

необхідність збільшення активності громадського сектору на місцях (в громаді, в області);

консолідація зусиль громадськості регіону.

Учасники онлайн-навчання отримали розширені знання щодо доступу до публічної інформації, її видів, гарантій забезпечення прав до доступу до публічної інформації,  прав запитувачів та обов’язки розпорядників, а також правил подання інформаційного запиту, строки його розгляду та відповідальність за відмову або порушення термінів подання відповіді.

В підсумку члени команди проекту із задоволенням поділилися знаннями та порадами, які допоможуть жителям та громадським організаціям Полтавської області ефективно взаємодіяти з органами місцевого самоврядування у важливих для громад питаннях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.