Вебінар «Захист прав людей з інвалідністю у ЄСПЛ: Практика суду та український (не)дискримінаційний контекст»


21 травня 2020 на запрошення правозахисниці, експертки з прав людей з інвалідністю, керівниці громадської організації «Боротьба за права/FightForRight» Юлії Сачук представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» долучилися до вебінару «Захист прав людей з інвалідністю у ЄСПЛ: Практика суду та український (не)дискримінаційний контекст».
Вебінар організовано в межах проекту «FightForRight: Зміцнення захисту прав людей з інвалідністю», який виконується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
В якості тренера на вебінарі виступила адвокат Наталія Охотнікова.
Метою заходу є отримання практичних знань щодо захисту людей з інвалідністю у Європейському суді з прав людини на прикладі розбору конкретних юридичних справ.
Так, розбираючи рішення суду по певним категоріям справ тренер надала відповіді на наступні запитання:
– чи може університет, відмовити особі з інвалідністю у праві на навчання;
– чи можуть лікарі проводити маніпуляції без згоди людини з інвалідністю;
– чи є дискримінацією, позбавлення людини права вільно проголосувати;
Також протягом вебінару учасники мали змогу дізнатися про те, як скласти та подати скаргу до Європейського суду з прав людини та одержали інформацію,що Європейський суд з прав людини вважає порушення майже автоматично, а що саме необхідно довести заявникові.
Правозахисники обговорили ситуацію з (не)дискримінаційними нормами в Україні та перспективи у справах про відсутність архітектурної доступності у містах України.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк висловив подяку всім особам, які доклали зусиль для проведення вебінару та зазначив, що представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» готові долучатися до проектів, що реалізуються правозахисниками та громадськими активістами, які направлені на захист законних прав та інтересів осіб з інвалідністю ,а також наголосив, що люди з інвалідністю повинні мати такі ж самі права, що і інші категорії населення, і що будь-яка дискримінація за ознакою інвалідності повинна бути оголошена поза законом, а винуватці такої дискримінації мають бути притягнуті до відповідальності.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.