В рамках обміну досвідом представниками Організації було проведено дослідження доступності для осіб з обмеженими можливостями до зон відпочинку в м. Ханья, Республіка Греція.
Ханья – місто в Греції, у периферії о. Крит, столиця однойменного ному Ханья, з населенням близько 60 тис.
У 1970-х роках Ханья стала привабливим туристичним об’єктом як для греків, так і для закордонних відвідувачів.
Тому при досліджені особлива увага зверталась на доступність для осіб з обмеженими можливостям до зон відпочинку, в тому числі до міського пляжу.
Міський пляж має спеціально відведене місце для осіб з інвалідністю та осіб з обмеженими можливостями для переодягання, санітарну кімнату та приймання душу після купання у морі. Крім того, міський пляж має спеціальне обладнання до якого веде пандус та яке дозволяє таким особам безпечно спуститися у море, насолодитися купанням та повернутися на беріг без додаткових зусиль з їхнього боку. По пляжу встановлені вказівники розташування спеціальних місць для осіб з інвалідністю.
Доставка осіб з інвалідністю на пляж здійснюється або власними силами або за рахунок місцевої влади, яка безкоштовно виділяє спеціальний транспортний засіб. Транспортний засіб необхідно замовляти заздалегідь (мінімум за два дні), у разі надходження кількох замовлення – організовується груповий виїзд осіб з інвалідністю.
Допомога особам з інвалідністю та особам з обмеженими можливостями в користуванні спеціальним обладнанням для купання в морі здійснюється обслуговуючим персоналом таверни «Манос» (рибний ресторан), який розташовується неподалік. В обов’язки обслуговуючого персоналу таверни входить зустріч таких осіб, допомога у пересуванні по набережній, допомога у спуску на спеціальному обладнанні у море та допомога при поверненні на берег. У разі відсутності супроводжуючого, персонал таверни буде супроводжувати особу з інвалідністю навіть у морі, надаючи йому всю необхідну підтримку та допомогу для безпечного купання. Натомість таверна «Манос», за надання допомоги особам з інвалідністю та особам з обмеженими можливостями, отримує податкові пільги та пільги по сплаті комунальних послуг від місцевої влади.
Також звертає увагу наявність практично на кожній вулиці, провулку спеціальних позначень для парко – місць транспортних засобів осіб з інвалідністю, які відповідають міжнародним стандартам. Всі тротуари та пішохідні доріжки мають рівне покриття (без бар’єрів, перешкод, вибоїн тощо), в місцях перетину тротуару та проїзної частини пологі та плавні з’їзди, що дозволяє безперешкодно пересуватися особам з інвалідністю вулицями міста. Тому у вечері, коли спадає денна літня спека, парки та зелені зони міста наповнюються особами з інвалідністю та особами з обмеженими можливостями, які спілкуються між собою, грають у настільні ігри та відчувати себе повноправними членами суспільства.
Прес-центр