З Днем пам’яті та примирення! З Днем Перемоги над нацизмом!

8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Від 2015 року указом п’ятого президента Петра Порошенка Україна започаткувала нову традицію відзначення 8 та 9 травня, де замість гордості за перемогу у кривавій війні, українці віддають шану пам’яті полеглим у боях. У День пам’яті та примирення ми схиляємо голову перед загиблими та висловлюємо пошану до тих, хто віддав життя за світ без війни. Їхній героїзм і жертовність нагадують про те, як легко втратити мир і як важко його повернути. У День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вшановується пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність та бойове братерство усіх держав – учасників антигітлерівської коаліціїю. Відзначення Дня Перемоги над нацизмом включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

Нагадаємо, що Друга світова війна розпочалася нападом Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року. У цій війні, що тривала шість років, брала участь 61 країна з населенням близько 1,7 млрд осіб. Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Воєнні дії велися на території 40 держав. Варто зазначити, що Україна зазнала найбільших втрат за роки війни. За різними оцінками, в Україні загинули від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні зазначив, що Україна пишається предками, які перемогли нацизм та не дозволить нікому анексувати цю перемогу.

Сьогодні Україна бореться за нову перемогу, і в тому, що вона буде, не має сумнівів, сказав Президент. «У чому наша перевага над ворогом? Ми розумніші на одну книгу. Це підручник з історії України. Ми б не знали горя, якби всі наші вороги вміли читати й робити правильні висновки. 24 лютого росія почала наступ. Наступ на ті самі граблі. На них наступає нога кожного окупанта, який приходить на нашу землю. Ми пережили різні війни. Але всі мали один фінал», – сказав Зеленський.

Він наголосив, що жоден окупант не зміг прижитися на українській землі та «пустити в неї коріння», скувати вільний дух українців. Україна все одно перемагає, сказав Зеленський, бо це наша земля. Ми завжди воюємо за себе. За свою свободу. За свою незалежність. Щоб перемога наших предків була недаремною. Вони билися за свободу для нас і перемогли. Ми б’ємося за свою свободу, за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо. Ми ніколи не забудемо те, що зробили наші предки у Другій світовій війні», – йдеться у зверненні президента.

Наразі українцям знову доводиться захищати свою державу та Батьківщину, сьогодні героями стають вже онуки та правнуки тих, хто в далекому 1945 сподівався, що війна більше ніколи не прийде на нашу землю.

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» закликає вшановувати подвиг українського народу та його визначний внесок у перемогу над нацизмом у 1945 році, та мужність і силу українців сьогодні, у дні, коли вершиться нова історія світу, адже ворог намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Наразі українцям знову доводиться захищати свою державу та Батьківщину, сьогодні героями стають вже онуки та правнуки тих, хто в далекому 1945 сподівався, що війна більше ніколи не прийде на нашу землю.

Зазначимо, що у 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського фашизму та націоналізму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів «Пам’ятаємо – перемагаємо!» цього року на державному рівні видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

Все буде Україна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.