Засідання Європейського соціально-економічного комітету

Сьогодні Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк долучився до роботи Європейського соціально-економічного комітету.

Європейський соціально-економічний комітет-дорадчий орган Європейського Союзу. Соціально-економічний комітет створено 1958 року згідно з Договором про заснування Європейської Спільноти, щоб забезпечити представництво інтересів різних економічних і соціальних груп. Комітет складається з 350 членів; їх призначає Рада Європейського Союзу на 5 років за рекомендацією національних урядів. Члени Соціально-економічного комітету належать до таких категорій так званого «організованого громадянського суспільства». Соціально-економічний комітет представляє їхню позицію та відстоює їхні інтереси в діалозі з Європейською Комісією, Радою Європейського Союзу та Європейським Парламентом. Завдання Соціально-економічного комітету полягає в тому, щоб давати поради Комісії й Раді, які зобов’язані консультуватися з ним щодо соціальних та економічних питань. Соціально-економічний комітет може також висловлювати свою позицію з власної ініціативи. Таким чином, Соціально-економічний комітет відіграє роль містка між Європейським Союзом та громадянами.

Наразі ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» мав можливість прямого діалогу з європейською стороною та зможе звертати увагу зарубіжних партнерів на проблеми з якими стикаються вразливі категорії громадян та на необхідність оперативного реагування на актуальні виклики щодо соціального захисту та соціальних гарантій населення.

Олександр Вознюк зазначив, що наразі Україні потрібно брати приклад позитивного закордонного досвіду щодо залучення до процесів формування та реалізації державної політики представників громадянського суспільства, адже розвинуте громадянське суспільство є невід’ємною складовою всіх демократичних правових держав світу. Голова організації вказав, що сильна держава неможлива без розвиненого громадянського суспільства, тому процес євроінтеграції України нерозривно пов’язаний з формуванням потужних інститутів громадянського суспільства, здатних чинити ефективний вплив на діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.