З нагоди Дня Матері привітали ВГС «Спілка жiнок України»10 травня 2020 року за ініціативи Президента Всеукраїнської громадської спілки «Спілка жiнок України» Леокадії Герасименко відбулися онлайн збори керівних органів організації.
Членкині Президії, Голови Обласних Організацій та Рад, керівниці основних напрямків Спільноти в регіонах – представляли вже дієві практики та напрацьовані проекти , ділились власним досвідом реалізації Стратегічних Статутних програм та зобов‘язань Спілки у громадському суспільстві.
На запрошення Президента ГО «Спілка жінок України» Леокадії Герасименко до обговорення для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив долучилися також представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів»
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк привітав присутніх жінок з Днем матері та зазначив, що ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» готова долучитися до проектів, що реалізуються ВГС «Спілка жiнок України» в сфері профілактики та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, підтримки жіночої участі у політичному та громадському житті, а також реалізації освітніх, культурних та соціальних проектів та вказав, що у сучасному українському суспільстві недооцінюється роль жінок в суспільно-політичному та громадському житті. Однією з перешкод розвитку політичної участі жінок в органах влади є стійкий стереотип, який характерний як для чоловіків, так і для жінок, що політика і державне управління — це сфера чоловічої діяльності. Олександр Вознюк вказав, що основною проблемою становлення гендерної рівності є формальність прав жінок.
Спікер наголосив, що проблема гендерної нерівності – це, в першу чергу, проблема нашого мислення. Реформація, в насамперед, повинна відбутися на рівні суспільної свідомості, після чого можливе втілення практики в життя. Як свідчить досвід гендерної політики Європейського Союзу, важливо мати фахово-інституціоналізовану гендерну політику, що супроводжується відповідними механізмами її реалізації. В Україні формально деякі аспекти гендерної політики присутні, проте бракує практичних механізмів реалізації, а також політичної волі на привернення уваги до питань гендерної рівності.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.