За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»     ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» досліджує участь громадськості у процесах прийняття рішень у громадах Закарпаття

25 вересня 2023 року команда ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» відвідала місто Ужгород та провела презентацію     проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Метою візиту стало проведення організаційно-консультативної зустрічі з представниками цільових громад Закарпатської області. До заходу долучилися посадові особи органів місцевого самоврядування громад, члени громадських організацій, які здійснюють діяльність в регіоні, а саме: відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнська організація «Союз осіб з інвалідністю України», «Закарпатського обласного товариства осіб з інвалідністю», громадської організації «Громадський холдинг «Група впливу», громадської організації «Національна асоціація спинальників України», громадської організації «Євроміст» та місцеві активісти.

Розпочався захід хвилиною мовчання на знак ушанування та пам’яті захисників та захисниць, які загинули боронячи нашу державу, а також цивільне населення, яке стало жертвою злочинів російської федерації.

«Маємо пам’ятати подвиг тих, хто бореться з ворогом     та тих, хто поліг  внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Маємо допомагати ЗСУ та допомагати наближати     нашу перемогу! Наразі велика кількість наших громадян отримує поранення та ушкодження здоров’я, які призводять до інвалідизації. Завдання нашого суспільства –  створити умови в яких і людина, яка отримала інвалідність внаслідок війни, і солдати, які повертаються з фронту могли отримати необхідну допомогу та підтримку, а також могли бути активними членами громад, долучатися до процесів прийняття рішень не зазнаючи при цьому незручностей та перешкод», – зазначив модератор заходу, Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

Голова організації звернувся до присутніх з вітальним словом, висловив подяку USAID «ГОВЕРЛА» за підтримку проєкту та наголосив на важливості залучення мешканців громад (зокрема ВПО, осіб з інвалідністю та жінок) до процесів прийняття рішень. Була продемонстрована презентація щодо мети та завдань, бенефіціарів, запланованих заходів та очікуваних результатів проєкту. Спікер зазначив, що реалізація проєкту допоможе отримати інформацію про реальний стан щодо інтеграції (залучення) мешканців цільових громад до процесів прийняття рішень, дізнатися які перепони та бар’єри наразі заважають такому залученню та напрацювати шляхи їх подолання.

     Радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ганна Борова розповіла про глобальні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» загалом та про цілі ініціативи     , яка      реалізовується ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», а також її     перші результати та здобутки. Пані Ганна наголосила на важливості залучення осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, жінок до процесів прийняття рішень.  Так, всі зазначені групи населення мають бути включені до процесів формування місцевих політик, прийняття владних рішень на різних рівнях, не повинні бути сегреговані від решти суспільства та обмежені в правах та можливостях їх реалізації.

                         Учасники заходу також обговорили     :

  1. необхідність залучення мешканців громади до прийняття рішень на місцевому рівні та потенційні способи такого залучення;
  2.      виклики щодо залучення громадян до процесів прийняття владних рішень на місцевому та обласному рівні;
  3. необхідність підтримки та розвитку громадського сектору в регіоні;
  4. вдалі кейси залучення мешканців (на прикладі Ужгородської молодіжної ради).

Учасники заходу також обговорили деталі проведення в рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»      запланованих фокус-групових досліджень. Ці дослідження      будуть проведені в таких громадах області: Виноградівський, Буштинській, Великобичківській, Ясінянській, Білківській, Горінчівській, Міжгірській, Довжанській, Іршавській, Полянській громадах.

    

Нагадуємо, що якщо ви мешканець вищезазначених громад та маєте бажання долучитися до фокус-групового дослідження необхідно попередньо заповнити google-форму, яка розміщена за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1atTiYaMCwyKWY896xdxd_4ZnbiIDRoUMAlwEz6Uf-sk/edit

Стежте за нашими обновлениями, інформація щодо проєктної діяльності в межах кожної з громад буде додатково висвітлена організацією.

Цей захід було проведено Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» в рамках проєкту «Дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.