Засідання Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України


28 серпня 2020 року відбулося чергове засідання Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України. Захід пройшов у режимі відеоконференції під головуванням Олександра Вознюка.
У засіданні взяли участь адвокати: Дмитро Жарий, Олександр Гурняк, Людмила Лунгул, Оксана Зельдич, Ольга Паламарчук, Іванна Костракевич, Олег Полозюк, Олександр Вознюк.
На порядок денний було винесено наступні питання:
1. Щодо належного забезпечення доступності приміщення суду, судових установ та процесуальної доступності для адвоката-людини з інвалідністю.
Члени Комітету акцентували увагу на неналежному облаштуванні приміщень судів, судових установ для адвоката-людини з інвалідністю та зазначили, що більшість українських судів не відповідають сучасним вимогам щодо доступності приміщень та досі не приведені у відповідність до норм чинних ДБН, тому необхідно якнайшвидше привести судові установи до встановлених законодавцем норм.
Присутні погодились, що окрім проблеми неналежного облаштування приміщень суду та судових установ в Україні наявні порушення прав адвокатів-людей з інвалідністю, що є порушенням права на доступ до професії і права на захист клієнтів, адвокатами яких є особи з інвалідністю..

2. Щодо затвердження плану проведення семінарів «Три погляди на правила адвокатської етики або особливості взаємовідносин адвоката з клієнтам-особами з інвалідністю» на ІV квартал 2020 року.
Нагадаємо, що метою семінару «Три погляди на правила адвокатської етики або особливості взаємовідносин адвоката з клієнтам-особами з інвалідністю» є покращення навичок спілкування та роботи під час здійснення адвокатами їх професійної діяльності, подолання бар’єрів у спілкуванні та сприйнятті, забезпечення права та рівний і ефективний захист для всіх категорій громадян.
Члени комітету затвердили плани майбутніх семінарів та визначили міста в яких такі семінари плануються провести.

3. Обговорили звернення осіб з інвалідністю до Комітету стосовно положень діючих норм законодавства з різних питань,що регулюють права,пільги та соціальне забезпечення осіб з інвалідністю.
Прийнято рішення щодо проведення аналізу викладених обставин в зверненнях.

Пре-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.