Засідання робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо фінансової підтримки УТОГ і УТОС

24 січня 2022 року відбулося засідання робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо фінансової підтримки УТОС та УТОГ. Участь у заході взяв Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк. Обговорення шляхів забезпечення фінансової підтримки проходило досить напружено: було висвітлено багато проблем, які виникли у зазначених ГО починаючи від не конкурентно-спроможності підприємств закінчуючи неналежними умовами праці та невисокими заробітними платами.

Обговорили присутні і проект постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження інституційної підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю». Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк чітко окреслив позицію організації зазначивши, що проект постанови у поточній редакції не витримує жодної критики та за своєю суттю є дискримінаційним та таким, що містить корупційні фільтри. Зазначений проект Постанови Кабміна створює бар’єри та штучні фільтри, які стоятимуть перед основною більшості громадських організацій осіб з інвалідністю. Критерії для отримання інституційної підтримки розроблені під УТОС та УТОГ. Олександр Вознюк вказав присутнім, що встановлення критеріїв і умов під окремі організації є недопустимим, дискримінаційним та суперечить чинному законодавству України. Також він зазначив, що згідно чинного законодавства громадські об’єднання є рівними та самоврядними, а органам державної влади неприпустимо прямо чи опосередковано (шляхом встановлення фільтрів) встановлювати обмеження.

Іноземний досвід показує, що будь-яке фінансування з державного бюджету громадських об’єднань має здійснювати виключно на прозорих конкурсних умовах без надання додаткових переваг та/або встановлення дискримінаційних фільтрів. Держава зобов’язана забезпечити рівний доступ до фінансової підтримки всіх громадських об’єднань осіб з інвалідністю шляхом запровадження механізму її надання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів на конкурсних засадах.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.