Засідання Робочої групи ЦВК з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав осіб з інвалідністю

06 серпня 2021 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у черговому засіданні Робочої групи ЦВК з питань забезпечення реалізації і захисту виборчих прав осіб з інвалідністю, яке відбулося в режимі відеоконференції.
Нагадаємо, що Робоча група створена відповідно до Розпорядження голови ЦВК. Її головне завдання полягає у наданні консультацій, рекомендацій та сприянні Комісії в підготовці й розробці нормативних документів, спрямованих на забезпечення та реалізацію виборчих прав людей з інвалідністю та поліпшення їх доступності, а також інших маломобільних груп населення до виборчого процесу.
На обговорення порядку денного було винесено одне питання , а саме-напрацювання пропозицій дорожньої карти для органів місцевого самоврядування щодо забезпечення доступності виборчих дільниць.
За результатами проведеного заходу внесено ряд пропозицій, зокрема, виникла ідея спільно із з Асоціацією міст України та з залученням зацікавлених сторін і ключових інституцій, в тому числі державних, напрацювати проєкти нормативних документів, зокрема:
1. розробити розпорядження про утворення робочих груп щодо аудиту доступності приміщень;
2. розробити анкету аудиту доступності приміщень (оцінка потреб користувачів);
3. розробити проєкт рішення ради про Цільову програму до 2025 року для забезпечення доступності приміщень для голосування.
Також було запропоновано розглянути можливість запровадження (апробації) пілотного проєкту в невеликому населеному пункті. При цьому членами Робочої групи зазначено про важливість питань залучення відповідних фахівців з питань доступності, а також інформування про результати такої апробації суспільства.
Учасники наради поділились іншими думками та пропозиціями і запропонували напрацювати подальший план спільних дій.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.