Знати свої права – ВАЖЛИВО!
15 листопада 2021 року на запрошення Маріупольського міського центру зайнятості Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк провів онлайн-лекцію для людей з інвалідністю.
Зазначимо, що організація завжди підтримує подібні ініціативи щодо правоосвітницької роботи з населенням , радо долучається, а також самостійно проводить заходи, які сприяють інформаційній обізнаності осіб з інвалідністю про власні права, гарантії, а також способи їх захисту.
Темою уроку стало актуальне питання «Працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавчі гарантії та реальність». Учасники заходу дізнались про такі важливі аспекти як:
1) права та соціальні гарантії, передбачені законодавством для людей з інвалідністю;
2) як протидіяти дискримінації за ознакою інвалідності у сфері зайнятості та працевлаштування;
3) про переваги офіційного працевлаштування та ризики у разі отримання “заробітної плати в конверті”;
4) фріланс та оподаткування доходів фрілансера в Україні;
5) реєстрацію та оподаткування ФОП.
Олександр Вознюк зазначив, що право на працю – одне з основних прав людини, визнаних як міжнародними нормативно-правовими актами, так і чинним українським законодавством. Зазначене право, звичайно ж, поширюється і на осіб, які мають інвалідність. Спікер звернув увагу аудиторії, що будь-яка людина, яка має будь-яку групу інвалідності, має право на працю, адже згідно Конституції України всі громадяни нашої держави мають рівні конституційні права та свободи і є рівними перед законом.
Розповів доповідач і про основні права громадян у сфері праці, серед яких можна виокремити наступні:
1) право на вільний вибір професії, виду занять та роботи;
2) право на роботу з оплатою праці, що не нижче за встановлений державою мінімальний розмір;
3) право на відпочинок і щорічні оплачувані відпустки;
4) право на здорові та безпечні умови праці;
5) право на об’єднання в профспілки;
6) право на матеріальну допомогу у разі безробіття
7) право на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності.
Наприкінці заходу учасники висловили подяку спікеру за цікавий та корисний вебінар, який допоміг дізнатися більше про власні права, а також виявили бажання зустрітися повторно.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.