Розробка регіональної програми розвитку громадянського суспільства в Луганській області

15 листопада 2021 року відбулась діалогова зустріч представників державної влади Луганської області з інституціям громадянського суспільства області, що долучені до Консультативної ради з питань соціальної єдності, яка працює при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру. Захід відбувся у змішаному форматі, в засіданні взяли участь близько 40 осіб.

Учасники заходу обговорили та розібрали базові положення, а також структуру «Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки», що затверджена Указом Президента України, напрацювали методологію розробки регіональної програми та плану заходів у рамках реалізації Стратегії, визначилися з «цільовими аудиторіями», «сферами стратегічного втручання», «стратегічними рамками» зазначених документів.

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк звернув увагу присутніх на актуальність проблем щодо розвитку громадянського суспільства в Луганській області та зазначив про необхідність забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації регіональної політики та вирішення питань місцевого значення. Спікер зазначив, що наразі інтеграція представників громадськості до процесів прийняття рішень є вкрай невисокою, а серед активістів та громадських організацій осіб з інвалідністю є ще нижчою.

Присутні на заході обговорили також наступні питання:

1. необхідність створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства;

2. необхідність стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;

3. необхідність створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

За підсумками засідання та публічних обговорень, було прийнято рішення доопрацювати в режимі онлайн ряд форм збору публічної думки про очікування від нової програми та таблицю напрямків-пропозицій учасників заходу.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.