Вже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії. Метою цього дня є привертання уваги до потреб та прав дитини.
Достовірних відомостей про те, чому це свято у світі відзначають саме 1 червня, немає. Існує версія, що дату обрали через дві важливі події, які відбулися в той день – конференцію в Женеві Міжнародної конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і святкування Фестивалю човнів-драконів (одного з трьох найважливіших традиційних свят Китаю), яке організував генеральний консул Китаю в Сан-Франциско для групи китайських дітей-сиріт. Але в той час День захисту дітей ще не знайшов статусу міжнародного і не відзначався повсюдно. Лише після закінчення Другої світової війни, коли у всьому світі з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей з інвалідністю проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною.
Цьогоріч російські загарбники забрали у багатьох маленьких українців справжнє дитинство. Щодня трагічні події, які переживає наш народ, забирають найголовніше – дитинство у нашого підростаючого покоління. 689 маленьких українців вже стали жертвами війни. І це лише за офіційними даними, які далеко не повні. 243 дитини загинули, а 446 – поранені. За даними ювенальних прокурорів, найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 153, Київській – 116, Харківській – 111, Чернігівській – 68, Луганській – 52, Херсонській – 52, Миколаївській – 47, Запорізькій – 29, Сумській – 17, у м. Києві – 16, Житомирській – 15.
Війна сильно вплинула на кожну родину у якій зростають діти, але важко навіть уявити, які вона принесла випробування для найуразливіших членів нашого суспільства – зокрема, й для дітей з інвалідністю. Переїзд, стрес, а потім нові умови життя – для багатьох з них це надзусилля. До нашої організації звертаються батьки, які виховують дітей з інвалідністю та розповідають, як саме війна вплинула на психологічне та фізичне здоров’я їх дітей.
Щодня війна в Україні розлучає рідних. Сотні дітей втрачають батьків, рідні домівки та щасливе дитинство. Важко навіть уявити, що вони переживають. У шоковому стані діти потрапляють до притулків, які виявилися неготовими приймати таку кількість нових мешканців. Зараз надважливо допомагати дітям, адже це – майбутнє нашої держави. Саме вони будуть захисниками і захисницями України, займатися її відбудовою та процвітанням.
Прес-центр