Безбар’єрний та рівний доступ до правосуддя в Україні – проміжна інформація

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» в рамках Програми «Право на справедливий суд для осіб з обмеженими можливостями» за підтримки Державної судової адміністрації України проводить опитування та збір інформації стосовно безбар’єрного та рівного доступу до приміщень судів в Україні для осіб з інвалідністю та обмеженими можливостями.

В рамках Програми направлено запити до Територіальних управлінь Державної судової адміністрації стосовно безбар’єрного та рівного доступу до прилеглої території до будівель де розміщуються суди України для осіб з інвалідністю та осіб з обмеженими можливостями.

В подальшому планується направити запити стосовно безбар’єрного та рівного доступу особам з інвалідністю та особам з обмеженими можливостями в приміщеннях судів.

На даний час Організація проводить аналіз інформації, що поступає від судів для виявлення бар’єрів в доступі до правосуддя особам з інвалідністю до прилеглої території до будівель де розміщуються суди.

Результати проміжного дослідження будуть опубліковані пізніше.

Після отримання всієї інформації планується вибрати один судовий регіон для проведення практичного моніторингу доступності до правосуддя для осіб з інвалідністю та осіб з обмеженими можливостями.

Крім того, Організацією проводяться зустрічі з вітчизняними та міжнародними організаціями, на яких піднімаються питання безбар’єрного та рівного доступу до правосуддя для всіх категорій громадян, звертається увага міжнародної спільноти на необхідність спільними діями вжити заходів по облаштуванню судів всіма засобами для рівного та безбар’єрного доступу до правосуддя для всіх категорій громадян.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.