Боротьба осіб з інвалідністю за оздоровлення в Донецькій області


Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк під час робочого візиту в Донецьку область повторно відвідав Слов’янський курорт, де зустрівся з людьми з інвалідністю, яким необхідна реабілітація та лікування, а також лідерами громадських організацій осіб з інвалідністю Донецької та Луганської областей. На зустрічі були присутні Голова громадської організації «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України” Надія Поламарчук та Голова громадської спілки «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» Микола Надулічний.
Раніше ми повідомляли про проблеми людей з інвалідністю щодо архітектурної доступності та можливості реалізації права на оздоровлення та відпочинок, які були виявлені Головою ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» під час попереднього візиту до Донецької та Луганської областей разом із спеціалістами Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Нагадаємо, що Слов’янський курорт – це оздоровниця державного значення, де щороку проходили оздоровлення люди з інвалідністю та просто охочі оздоровитися не тільки з усієї України, а й з ближнього закордоння. Для відпочивальників діяли три санаторії : «Донбас», «Слов’янський» та «Ювілейний», де люди, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом, серцево-судинною системою, могли отримати лікування та оздоровитися. Під час військового конфлікту на окупації у 2014 Слов’янський курорт сильно постраждав та зазнав багатомільйонних збитків через зруйновану інфраструктуру. Наразі на курорті склалась дуже сумна ситуація. Оздоровниця перебуває у занепаді, санаторій “Слов’янський” зачинений. Окремо слід зазначити, що на сьогоднішній день санаторій «Слов’янський» є єдиним санаторієм на території України, де можуть приймати людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Таких санаторіїв в нашій державі було всього два – один з них знаходиться в Криму та з відомих причин в даний час недоступним з 2014 року.
Зустріч представників громадського сектору та активістів відбулася на пірсі озера Ропне, що на Слов’янському курорті. Учасники заходу обговорили наявні проблеми, а також можливі шляхи їх подолання. Надія Поламарчук закликала присутніх консолідувати зусилля стосовно озвучених проблем, Микола Надулічний зазначив, що представники Луганщини готові усіляко сприяти відбудови курорту і надавати необхідну допомогу задля відновлення роботи. На думку Олександра Вознюка, наразі необхідно провести комплексний моніторинг проблеми, а також звернутися до чиновників вищого рівня, оскільки чиновники на місцях не вчиняють належних дій спрямованих на вирішення проблем.
Присутні записали спільне відео в якому запросили першу леді Олену Зеленську відвідати Слов’янський курорт та звернути увагу відповідних чиновників на проблеми оздоровниці.
Після офіційної частини заходу присутні взяли валики, пензлі та віники аби власноруч навести лад на місці відпочинку і оздоровлення. Допомогу їм у цьому надали поліцейські зі Слов’янського відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Донецькій області.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.