Герої Небесної Сотні

20 лютого в Україні – це День Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів Революції Гідності.

Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні. В цей день ми вшановуємо героїв, які віддали своє життя за нашу державу під час Революції Гідності.

Офіційне число Небесної Сотні – 107 осіб. Це були люди різного віку, різних професій та соціального статусу. Наймолодшим з них був Назарій Войтович – йому було всього 17. Найстаршому – Іванові Наконечному – було 82. Усі вони увійшли до Небесної Сотні та зробили неоціненний вклад у боротьбу за європейське майбутнє України. Вони ті, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. Вони показали нам, що шлях до свободи довгий, важкий і кривавий. Але свобода варта того, щоб за неї боротись.

Варто зазначити, що окрім українців, жертвами режиму Януковича стали грузини, білоруси та вірмени. Усі вони також увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Герої не вмирають!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.