16 травня у Києві відбувся ІІ-й Український Будівельний Конгрес, який зібрав представників зібрав понад 2500 гостей для обговорення стратегій відбудови України. Серед учасників були представники влади, фінансово-економічних фондів, банки, забудовники, девелопери, великий та середній бізнеси, архітектори, урбаністи та дизайнери.
Основні панельні дискусії були присвячені стратегіям та викликам відновлення України, змінам у девелопменті нерухомості та аналітиці. Зокрема, йшлося про індустріальну відбудову, спрощення зміни цільового призначення землі, про нові підходи до будівництва в умовах війни, безбар’єрність та інклюзивність, відновлення міст.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», член соціально – економічного комітету Європейського Союзу країни кандидата (України, до вступу у ЄС), адвокат Олександр Вознюк був одним зі спікерів у дискусійній панелі “Інклюзивність та безбар’єрність: виклики сьогодення”. Дискусія охопила поняття інклюзивності, нормативну базу, економічну інклюзію, розвиток міської та транспортної інфраструктури та партнерство між урядом, громадою та бізнесом.
«Кабінет Міністрів України прийняв постанову №590, яка стосується заборони на зміну інфраструктурних об’єктів у громадах. Цей документ передбачає обмеження фінансування капітальних видатків у зв’язку з воєнним станом. А дорадчий орган Ради безбар’єрності, до складу якої входять більшість членів уряду та представників законодавчого органу та громадського сектору прийняв рішення щодо зміни інфраструктури у громадах.
Маємо розуміти, що інклюзія – це набагато більше, ніж просто включення людей у суспільство. Для того, щоб змінити суспільство, потрібно спочатку змінити свідомість та розуміння того, що таке безбар’єрність та інклюзивність. На жаль, безбар’єрність наразі сприймається лише як зміна інфраструктурних об’єктів. Але слід враховувати, що після повномасштабного вторгнення агресора в Україну кількість осіб з інвалідністю збільшилася до 300 тис. осіб. До 2022 року їх кількість вже становила близько 3 мільйонів. Тож маємо розуміти, що будувати потрібно вже сьогодні, а не чекати завершення війни. Також необхідно розвивати громадянське суспільство, яке має бути залучене до державотворення нової України. Важливо, щоб громадський сектор отримав більше знань та професійно став партнером держави у відновленні України. Зауважу, що державні чиновники, незалежно від сфери їхньої діяльності, – це ті ж самі люди з громадського сектору, і оцінка їхньої роботи відбуватиметься через виборчий процес», – зазначив Олександр Вознюк.
Окремо Конгрес Асоціації фахівців з нерухомості розглянув актуальні питання ринку нерухомості, маркетингу, співпраці ріелторів з забудовниками, страхові послуги тощо. Під час заходу відбулася презентація проєкту: «Що робити з містом якого не має? Літопис оборони Маріуполя».
Паралельно працював цифровий “Супермаркет рішень для Громад” з секціями про штучний інтелект, економічний розвиток, ЖКГ та енергоефективність, просторове планування, відновлення.