На шляху інтеграції України до Європейського Союзу

Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», член Громадської рада при Міністерстві соціальної політики України  Олександр Вознюк взяв участь у черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, яке відбулося 7 травня 2024 року. Під час засідання було розглянуто низку важливих питань, пов’язаних з адаптацією законодавства України до норм ЄС, а також питання, що стосуються зобов’язань України в рамках угоди про асоціацію та Раді Європи.

Було обговорено кілька законопроєктів, які стосуються ратифікації угоди про фінансування програми Interreg, спрямованої на співпрацю між Україною та країнами-членами ЄС у різних регіонах, зокрема в басейні Чорного моря, Дунайському регіоні, а також на кордоні з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею.

Крім того, Комітет запропонував до розгляду у Верховній Раді законопроєкти, що стосуються трудового законодавства, сімейного права, кримінального процесу, а також питання термінології у сфері впровадження “розумних мереж”. Ці законопроєкти спрямовані на адаптацію українського законодавства до норм та принципів ЄС, а також зобов’язання України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію.

Окремий блок був присвячений законопроєктам, які регулюють національне законодавство країн-членів ЄС і не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи. Серед них були об’єкти, пов’язані з компенсацією за пошкодження майна під час війни, соціальним захистом постраждалих від аварії на ЧАЕС, змінами до Податкового кодексу та бюджетними питаннями.

Крім розгляду законопроєктів, Комітет також схвалив проєкт рішення за результатами виїзного засідання у Чернівцях та розгляд звернення Голови правління АТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” щодо нападу на незалежне суспільне мовлення та спробу підриву європейської інтеграції України.

Засідання Комітету продемонструвало активну роботу з наближення законодавства України до норм ЄС та виконання зобов’язань України в євроінтеграційному курсі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.