Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих, відзначається щорічно в останню неділю вересня. Метою його проведення є залучення уваги суспільства до потреб людей, позбавлених нормального слуху.
З особливою повагою і вдячністю прийнято згадувати в цей день француза Чарльза-Мішеля де Л’Эпе, який розробив мову жесту, значно поліпшив спілкування в соціумі цих людей. Їм же в 1760 році був заснований Інститут глухих в Парижі. Потрібно відзначити, що серед слабочуючих і глухих дуже багато відомих особистостей, талановитих митців і письменників, поетів і філософів.
Україна ратифікувала Конвенцію ООН «Про права інвалідів», згідно з нормами якої взяла на себе зобов’язання створити для осіб з особливими потребами комфортне середовище для їх проживання, професійної, громадської, культурно-спортивної та навчальної діяльності.
Основною проблемою громадян з порушенням слуху є інформаційний вакуум і порушення права на отримання інформації, що повинна подаватися доступним їм шляхом за допомогою візуалізації (титрування, переклад жестовою мовою, супровід звукових оголошень текстовими повідомленнями). Гостро стоїть проблема технічного забезпечення слабочуючих осіб слуховими апаратами, а також забезпечення всіх осіб з порушенням слуху доступним мобільним зв’язком (за допомогою СМС), а також системами інтернет-зв’язку (Skype, ooVoo тощо).
Всеукраїнська громадська організація « Правозахисна спілка інвалідів» завжи стоїть на захисті прав та законних інтересів людей з порушенням слуху,надає повну і всебічну підтримку задля утвердження верховенства права та поважного ставлення до людей з порушенням слуху.
Ми й надалі будемо активно працювати і впроваджувати нові ідеї в суспільство, щоб такі люди почували себе рівноправними в суспільстві,і кожен свідомий громадян міг почути глуху людини.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.