Міжрегіональний круглий стіл «Життя без обмежень»


19 серпня 2021 року на запрошення Програми ООН із відновлення та розбудови миру Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у міжрегіональному круглому столі «Життя без обмежень». Захід проводився в межах серії міжрегіональних заходів «Світ без обмежень».
Метою заходу є розбудова миру через просування ідей інклюзивного та толерантного суспільства у запобіганні конфліктів, виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в середовищі громад Луганської та Донецької областей, популяризація досягнень організацій людей з інвалідністю та заходів організованих у межах тематичного напряму роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо зміцнення соціальної єдності.
Участь у заході взяли: Ганна Борова, спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Андрій Жидков, член Консультативної ради з питань соціальної єдності при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру, Галина Боженко, представниця Консультативної ради з питань соціальної єдності при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру, Світлана Фоміна, директорка ДКП «Реабілітаційний Центр «Донбас», Елеонора Поліщук, директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Микола Надулічний, голова ГС «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю»,Олена Токарева, директорка Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації, Яна Силкіна, начальниця відділу соціального захисту та сімейної управління соціального обслуговування й захисту населення Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністраціїІрина Єременко, директорка Луганського обласного центру соціальних служб, Катерина Жукова, голова ГО «Мама діє», Оксана Корнєєва, голова ГО «Мир для всіх», Тетяна Вознюк, заступник директора Департаменту – начальник управління соціального обслуговування й захисту населення Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Алла Калмикова, Директор Луганського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», Тарас Тимчук, експерт ГО “Інститут політико-інформаційних досліджень”, Людмила Василенко, експертка ГО «Центр демократичних реформ та медіа»,Віктор Баландін, голова ГО «Осоння», Надія Поламарчук, голова ГО «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації союз осіб з інвалідністю України».
Олександр Вознюк презентував результати дослідження, які були підготовлені ним як національним консультантом Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо інтеграції людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень у Донецькій та Луганській областях. Свою доповідь спікер доповнив презентацією у якій відобразив основні показники, які були зафіксовані ним під час дослідження. Доповідач розповів присутнім про передумови дослідження та його актуальність в сучасних умовах, детально розповів про методологію та принципи за яким обирались цільові громади з якими велась робота.
Завдяки проробленій роботі наразі:
1) отримано дані щодо фактичного (реального) стану щодо включення людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень (на місцевому та регіональному рівнях) в Луганській та Донецькій областях України;
2) проаналізовано чи ознайомлені органи місцевого самоврядування та органи державної влади Луганської та Донецької областей України з необхідністю обов’язково долучати до процесів прийняття рішення, розробки та впровадження програмних та стратегічних документів осіб з інвалідністю та/або об’єднання осіб з інвалідністю, та організацій, що займаються захистом прав осіб з інвалідністю та просуванням концепції універсального дизайну, безбар’єрності по розбудови інклюзивного суспільства та виявлено яким чином (способом) таке долучення відбувається.
3) отримано інформацію про наявні проблеми (виклики) щодо залучення осіб з інвалідністю до процесу прийняття рішень, розробки та впровадження програмних та стратегічних документів на різних рівнях – рівень громади, району, області та на національному.
4) проаналізовано можливості організацій осіб з інвалідністю, щоб краще зрозуміти, яких навичок не вистачає для покращення їх участі у процесі прийняття рішень, просуванні методів та засобів, необхідних для розбудови інклюзивного суспільства у сферах молодіжної політики, освітньої, комунікативної, соціальної, культурної та спорту.
Переглянути виступ доповідача та відеозапис заходу можна за посиланням: http://ndo.lg.ua/look/4-seriya-zakhodiv-svit-bez-obmezhen-2021.html
Про важливість інтеграції людей з інвалідністю та представників громадських організацій людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень зазначила також і голова ГО “ДОО ВО СОІУ” Надія Поламарчук. Спікерка вказала, що на виконання принципу закріпленого в Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю «нічого для нас без нас» слід обов’язково залучати людей з інвалідністю до процесів прийняття владних рішень як на місцевому , так і на загальнодержавному рівнях. Неприпустимо проводити будь-які ремонтні роботи щодо існуючих об’єктів соціального призначення та щодо проектуваннянових без залучення представників громадськості та експертів з облаштування безбар’єрного простору.
Дякуємо Програмі ООН із відновлення та розбудови миру за організацію чудового заходу та можливість обговорити важливі питання в колі професіоналів-однодумців!
Нагадуємо, що Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.