Перший Київський саміт перших леді та джентльменів













23 серпня в День державного прапора України, напередодні 30-ї річниці незалежності України, за ініціативи першої леді Олени Зеленської відбувся перший Київський саміт перших леді та джентльменів «М’яка сила в новій реальності».
Модераторкою заходу стала Марія Єфросиніна – ведуча та амбасадорка Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Метою заходу є створення міжнародної діалогової платформи, яка сприятиме розв’язанню гуманітарних проблем по всьому світу. Темою саміту є “М’яка сила в новій реальності”, а учасниками стали гості з понад 20 країн. Це дружини та чоловіки глав іноземних держав, міжнародних та українських експертів з Бразилії, Ізраїлю, Латвії, Лівану, Литви, Німеччини, Сербії, Коста-Рики, а також представників Європейської ради, ВООЗ та ООН Жінки, найпотужніших громадських організацій України. Від ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» участь у заході взяв Голова організації Олександр Вознюк.
Серед учасників заходу: дружина президента Європейської Ради Амелі Дербаудренгьєн-Мішель, перша леді Ізраїлю Міхель Герцог, перша леді Латвії Андра Левіте, перша леді Хорватії Саня Музич Міланович, перша леді Литовської Республіки Діана Науседєне, перша леді Коста-Ріки Клаудія Доблес, голова Національної комісії у справах жінок Лівану Клодін Аун.
У саміті взяли участь і лідери громадських думок: актори, режисери й культурні діячі. Серед них — евакуйована з Афганістану режисерка Сахра Карімі, американська актриса, яка зіграла роль першої леді в популярному серіалі “Картковий будиночок”, Робін Райт, а також американський філософ і письменник Нассім Ніколас Талеб.
Відкрила саміт перша леді Олена Зеленська, яка привітала учасників заходу та зазначила, що саміт перших леді та джентельменів-це міжнародний майданчик для вирішення питань, які вимагають першочергового вирішення.Перша леді зазначила, що на великих політичних майданчиках, де обговорюються надважливі теми, на жаль, не завжди залишається час для того, щоб зосередитися на питаннях рівності, розвитку людини та суспільства, доступу до медичних, соціальних послуг для всіх без винятку категорій населення. Якби саме цим питанням був присвячений основний час, у світі могли б не так гостро стояти питання глобальної безпеки, війн, ядерної та хімічної зброї. Олена Зеленська також закликала учасників саміту, експертів, політиків, лідерів думок у всьому світі приєднатися та підтримати рух «We can save them» («Ми можемо їх врятувати»), а також активно поширювати інформацію про становище жінок, дітей і сімей у всіх конфліктах та способи надання їм допомоги. Перша леді звернула увагу присутніх на те, що жінки та діти найчастіше стають жертвами дискримінації, залякування, сексуального насильства і торгівлі людьми. Зокрема такі випадки часто фіксуються у Сирії, Лівії, Палестині, Ємені, Ефіопії, Афганістані, Нігерії, а також на Донбасі й у Криму.
Привітала учасників саміту в форматі онлайн колишня перша леді США Хілларі Клінтон. Вона зазначила, що робота над такими темами, як охорона здоров’я, просування прав жінок і дітей залишаються актуальними завжди. Але є й абсолютно нові виклики, на які світ тільки вчиться відповідати. Наприклад, дезінформація в питанні вакцинації.
Саміт відбувався в режимі двох панелей. Перша – “Співпраця заради майбутнього: як знайти відповіді на нові виклики?”. Друга – “Ключ до нової реальності: нікого не залишати позаду”.

За результатами саміту було підписано спільну Декларацію про міжнародну співпрацю та сприяння розв’язанню актуальних гуманітарних проблем і досягненню Цілей сталого розвитку ООН, яка закріплює загальні наміри учасників саміту.
Дякуємо першій леді Олені Зеленській за організацію заходу та створення нової платформи для обговорення та напрацювання шляхів подолання актуальних викликів.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.