Розпочато реалізацію підтриманих Фондом соціального захисту інвалідів проектівВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» реалізує програму, проект та захід, які були підтримані конкурсною комісією Фонду соціального захисту інвалідів.
Нагадаємо, що щороку, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів надається фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю.
У 2020 році Міністерством соціальної політики України вперше було запроваджено надання фінансової підтримки громадським об’єднанням на конкурсних засадах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 166 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю».Організатором конкурсу було визначено Фонд соціального захисту інвалідів, який наразі здійснює проведення конкурсу.
Зазначимо, що згідно офіційних даних зазначених на сайті ФЗСІ цього року було подано 195 проектів від 100 громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Пишаємося, що подані організацією конкурсні пропозиції успішно подолали процес попереднього відбору , а також публічного захисту та були схвалені та рекомендовані до реалізації членами конкурсної комісії.
Наразі організація реалізовує програму «Дистанційний онлайн-курс для осіб з інвалідністю. Копірайтинг – професія успішного майбутнього», проєкт «Моніторинг забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні 2021: реалії та виклики» та готується до проведення заходу-конференції «Право на справедливий суд осіб з інвалідністю».
Програма «Дистанційний онлайн-курс для осіб з інвалідністю. Копірайтинг-професія успішного майбутнього» направлена на навчання на дистанційному онлайн-курсі людей з інвалідністю та/або членів родини у складі якої є особа з інвалідністю, яка потребує догляду сучасній та затребуваній на ринку праці професії – копірайтер (контент-менеджер). Також програма передбачає отримання базових знань з інтелектуального, трудового та підприємницького права, проходження курсу мотиваційної психології. Отримання сучасної та затребуваної на ринку праці професії допоможе учасникам реалізувати свій творчий та трудовий потенціал та надасть потенційну можливість отримати роботу з гідними умовами та оплатою праці. Також програма сприяє забезпеченню реалізації права на освіту осіб з інвалідністю шляхом підтримки та впровадження інклюзивного навчання. Хочемо відмітити, що організація отримала шквал заявок на участь в програмі. Так, за пару днів після того як було розміщено оголошення про набір учасників на програму заявки подало понад 300 осіб з інвалідністю.
Проект «Моніторинг забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні 2021: реалії та виклики» направлений на виявлення реального стану щодо можливості доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Україні, який закріплено у статті 13 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована нашою державою. В межах проекту заплановано проведення дослідження, яке допоможе виявити та встановити реальний стан щодо виконання зазначеної статті Конвенції.За результатами дослідження будуть підготовлені рекомендації для органів державної влади щодо шляхів подолання виявлених проблем осіб з інвалідністю. Такожзаплановано проведення публічного обговорення актуальних проблем щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю, а також стану дотримання та виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на заходах в межах проекту.
Щодо заходу-конференції «Право на справедливий суд осіб з інвалідністю» необхідно зазначити, що метою конференції є напрацювання шляхів подолання проблеми доступу до правосуддя осіб з інвалідністю в Україні, інформування суспільства щодо проблем, які виникають у осіб з інвалідністю щодо реалізації права на справедливий суд.Заплановано проведення конференції як платформи, де цільові групи можуть обмінятися досвідом та здобутками щодо забезпечення права на доступ до правосуддя та справедливий суд, отримають практичну інформацію про вдало реалізовані судові кейси щодо забезпечення права на справедливий суд та доступу до правосуддя осіб з інвалідністю. Будуть надані консультації фахівців з конкретних питань щодо забезпечення права на справедливий суд та доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Україні.
Інформація щодо діяльності в межах зазначених ініціатив буде додатково висвітлена на офіційному веб-сайті та сторінках у мережі Facebookoрганізації. Слідкуйте за оновленнями та дізнавайтесь першими про новини!

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.