На телеканалі «KyivLive» говорили про осіб з інвалідністю
На запрошення телеканалу «KyivLive» Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк в якості експерта взяв участь у програмі «Добрий вечір», яку присвятили Міжнародному дню людей з інвалідністю.
Разом з іншими гостями, а саме плавцем, п’ятиразовим чемпіоном Параолімпійських ігор Олексієм Фединою та громадським активістом Олександром Стадніченко обговорили проблеми, з якими щодня зіштовхуються люди з інвалідністю, серед яких : неадаптований громадський простір та інфраструктурні об’єкти, проблеми працевлаштування та захисту трудових прав, лікування дітей з інвалідністю та недоступність ліків, оплати комунальних послуг, встановлення безкоштовних засобів обліку.
Не забули і про нещодавно підписаний Президентом Указ про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні. Олександр Вознюк зазначив, що на його думку, цей Указ, як і низка попередніх подібних документів є лише окреслення Президентом України стратегічного вектору розвитку суспільства осіб з інвалідністю, оскільки відповідальним за розробку, впровадженням та реалізацією такої політики відповідальним є Кабінет міністрів України. Однак саме Кабінет міністрів України не вміє або не має бажання реалізовувати стратегічне бачення Президента, більш того саме цей орган допускає в своїх нормативно-правових актах дискримінаційні підходи та норми. Одним із прикладів таких порушень є ряд постанов щодо надання фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю, де одним громадським організаціям надається перевага над іншими. Тому покладання на Уряд місії розроблення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на сьогодні не призведе до покращення стану людей з інвалідністю, а їх права та дискримінаційне ставлення до такої категорії громадян і надалі будуть порушуватись та продовжуватись.
Всім потрібно нарешті зрозуміти, що в першу чергу саме держава Україна втілює дискримінаційні підходи до людей з інвалідністю і на сьогодні ця проблема залишається не вирішеною незважаючи на існування багатьох спеціальних посад, державних установ та відповідальних осіб в Уряді, офісі Президента та у Верховній раді України.
Щодо бездіяльності уряду та міністерств висловився громадський активіст Олександр Стадніченко, який зазначив, що безбар’єрним середовищем в Україні має займатися Міністерство розвитку громад та територій України проте наразі Міністерство не виконує своїх функцій щодо нагляду за виконанням ДБН та створенню реального, а не декларативного безбар’єрного середовища. У своєму виступі Олександр Стадніченко згадав також і про Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ), навів приклади зі своєї власної практики спілкування з керівниками та адміністраторами архітектурно недоступних об’єктів , які не облаштовані пандусами та на зауваження відповідають, що «ДБН мають рекомендаційний характер», а також зазначив про відсутність державного контролю та не застосування санкцій з боку державних органів до таких порушників.
Протягом прямогу ефіру глядачі програми мали змогу зателефонувати до студії, зазначити про існуючу проблему та одержати кваліфіковану пораду від спеціалістів. Олександр Вознюк консультував глядачів з конкретних юридичних питань та надавав відповіді на запитання ведучих та гостей студії.
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» дякує телеканалу «KyivLive» за запрошення та організацію заходу; ведучим програми «Добрий вечір» Максиму Зборовському та Тетяна Гончаровій за професійний підхід до підготовки та проведення ефіру.
Переглянути запис ефіру можна на офіційному YOUTUBE-каналі телеканалу «KyivLive» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2kVrYP9GLbyiNv_lbkcu7W9UyE50n1h1jR7VEHV2Z126m8k2JpK1kacNE&feature=youtu.be&t=3946&v=S33wVe2CZK4&app=desktop

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.