Онлайн-обговорення «Без обмежень: нові можливості та компетенції»
На запрошення Донецької обласної служби зайнятості Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк в якості експерта долучився до онлайн-обговорення «Без обмежень: нові можливості та компетенції».
Захід присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю та направлений привернути особливу увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищення їх мотивації щодо професійного навчання.
Олександр Вознюк зазначив, що право на працю – одне з основних прав людини, визнаних міжнародними актами і чинним українським законодавством. Кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Воно поширюється й на осіб, які мають інвалідність. Однак, в нашій країні, залишається болюче для суспільства та держави питання: зацікавлення роботодавців у наданні робочих місць для осіб з інвалідністю. На думку спікера, поки питання практичного втілення змін стосовно отримання податкових пільг, дотацій та компенсацій не буде чітко регламентоване, проблема зайнятості осіб з інвалідністю так i залишиться невирішеною.
Серед чинників, що заважають особам з інвалідністю знайти своє місце на ринку праці експерт назвав також так зване формальне працевлаштування та не готовність адекватно сприймати у колективах співробітників з інвалідністю.
Під час заходу також було обговорено ряд проблемних питань серед яких:
-Які обов’язки мають підприємства, що використовують працю людей з інвалідністю, щодо створення умов праці?
-Чи поширюються на людей з інвалідністю норми про випробування при прийомі на роботу?
-В чому полягають особливості надання відпусток людини з інвалідністю?
-Чи мають люди з інвалідністю право на допомогу з тимчасової втрати працездатності?
-Чи мають люди з інвалідністю право на допомогу з тимчасової втрати працездатності?
-Чи може людина з інвалідністю мати статус безробітного?
– Як людині з інвалідністю зареєструватися у центрі зайнятості?
Зазначимо, що майже 500 осіб з інвалідністю з усієї Донецької області, не виходячи з дому, отримали консультації з питань правового захисту в умовах карантину, сприяння працевлаштування, можливості профнавчання та підвищення кваліфікації.
Запис зустрічі можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/466950593471299/videos/837319720452384

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.