Нова зустріч з коникамиКожного разу всі з нетерпінням очікують на нові зустрічі з кониками, які дарують діткам радість спілкування, щасливі миті дитинства, а найголовніше такі зустрічі дають змогу дітям отримати необхідні реабілітаційні процедури, що позитивно впливають на їх емоційний та фізичний стан.
Одним із чинників, який добре впливає на хворих є температура тіла коня, яка вище людської на 1,5 градуса. Рухи м’язів спини коня розігрівають і масажують спастичні м’язи ніг вершника, посилюючи кровообіг у кінцівках. Поліпшення кровотоку в цілому поліпшує кровопостачання мозку людини.
Крім того, для знерухомленого хворого дуже важлива імітація рухів людини, що йде нормальним кроком, тому що тіло має свої компенсаторні механізми запам’ятовування отриманого досвіду. А тазостегнева область і нижні кінцівки при їзді на коні, що йде кроком, імітують ці складні тривимірні рухи. Це неодноразово було зафіксовано в багатьох навчальних посібниках та фільмах, створених у різних країнах.
При верховій їзді у вершника задіяні практично всі групи м’язів. Людині, що сидить верхи на рухомому коні, доводиться постійно контролювати рівновагу, а це змушує синхронізувати роботу м’язів спини, тулуба та всіх інших м’язів, то, розслабляючи, то, напружуючи їх. У результаті в роботу включаються ті м’язи, які у знерухомленого не діють, навіть не будучи ураженими.
Все це благотворно впливає на дитину в цілому, виробляючи інтерес до іпотерапії, при якій дитина активно взаємодіє з конем, одночасно підпорядковані з нею в процесі лікування.
Таким чином, окрім позитивного ефекту щодо моторики, у всіх випадках у дітей з’являється, що важливо, самостійність, впевненість у своїх можливостях і негласне змагання один з одним, зацікавленість і величезне бажання самим брати участь у процесі лікування, що є величезною рушійною силою в їх оздоровленні.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.