Обговорення законопроєкту, який містить дискримінаційні ознаки
20 травня 2021 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у публічному обговоренні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю», яке було ініційоване Міністром соціальної політики України Мариною Лазебною.
До онлайн-зустрічі долучилося 108 представників громадських об’єднань, що безперечно свідчить про актуальність та важливість питання винесеного на обговорення.
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна презентувала законопроект, окреслила проблемні питання, які потребували обговорення, та зазначила, що запровадження інституційної підтримки громадських об’єднань надасть можливість посилити інституційну спроможність та інституційний розвиток громадських об’єднань осіб з інвалідністю, представництво інтересів осіб з інвалідністю на державному та місцевому рівнях.
Усі учасники діалогу мали можливість виступити та надати свої пропозиції до законопроекту. У своїй промові Олександр Вознюк зазначив, що законопроект не може бути прийнятий в тій редакції, що запропонована оскільки:
-порушує рівність перед законом та надає привілеї одній групі населення над іншими (за ознаками інвалідності) та містить дискримінаційні положення;
-порушує право громадян на об’єднання та рівність громадських об’єднань перед законом;
-значно звужує обсяг та зміст існуючих прав і свобод громадян, які не є особами з інвалідністю та/або законними представниками осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на вільне об’єднання у громадські організації, що прямо заборонено Конституцією України;
-неправомірно обмежує громадян України у можливості бути членами (учасниками) громадських об’єднань осіб з інвалідністю.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» виразив сподівання, що представники влади дослухаються до думки представників громадського сектору та внесуть відповідні корективи до законопроекту.
Ознайомитися з проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністюˮ можна за посиланням: https://www.msp.gov.ua/projects/675/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.