Офіційне закриття Проєкту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демокраї в Україні».


Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь в офіційному закритті Проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як чинник сталої демократії в Україні».
Міжнародна конференція пройшла у комбінованому форматі офлайн і онлайн і залучила понад 100 учасників та учасниць.
Цей  проєкт реалізувувався в Україні з серпня 2019 року, а завданням проєкту є зміцнення сталості демократії через розширення соціальних прав відповідно до європейських стандартів. Партнерами проєкту є Міністерство соціальної політики України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство юстиції України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державна міграційна служба України, Державна служба України з питань праці, обласні адміністрації та Верховна Рада України, Офіс Уповноваженого Президента України з захисту прав людей з інвалідністю, Офіс Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Секретаріат Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, організації громадянського суспільства та міжнародні організації.
Офіс Ради Європи в України та Проєкт «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» системно підтримував і надавав методологічну, інформаційну, аналітичну та консультативну допомогу у реформуванні системи соціального захисту, направлену на забезпечення прав людей поважного віку, дітей, людей з інвалідністю, забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидію домашньому насильству.
Протягом періоду діяльності Проєктом було організовано і проведено 70 заходів, в яких взяли участь понад 1500 учасників та учасниць, розроблено 22 публікації, проведено 4 оцінки потреб, надано 9 правових експертиз, розроблено 6 тренінгових програм та посібників, проведено 1000 оффлайн та онлайн зустрічей та охоплено більше 1 млн аудиторії. Про це повідомила менеджерка проєктів Департаменту Європейської соціальної хартії Генерального Директорату прав людини і верховенства права Ради Європи Маргарита Галстян.
Під час свого виступу Олександр Вознюк наголосив на необхідності усунення законодавчих та нормативних бар’єрів та необхідності приведення національного законодавства у відповідність до норм міжнародного і європейського права. Також Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» навів приклади з конкретних судових справ щодо порушень прав людей з інвалідністю, які виникли через недосконалість законодавства та наявність нормативних бар’єрів.
Протягом заходу учасники обговорили наступні теми:
1) політика та нормативно-правова база України у сфері забезпечення соціальних прав і рекомендації щодо їх поліпшення;
2) безбар’єрне суспільство в Україні;
3) забезпечення прав осіб з інвалідністю, дітей та літніх людей в Україні;
4) забезпечення рівності у сфері працевлаштування (гендерна перспектива/права осіб з інвалідністю);
5) соціальна політика та практика в Україні відповідно до європейських стандартів;
6) соціальні виплати чи соціальні послуги: найкращі європейські практики та ситуація в Україні;
7) соціальні права в адміністративній юстиції України;
8) впровадження Європейської соціальної хартії в Україні;
9) звітування перед Європейським комітетом з соціальних прав;
10) застосування Європейської соціальної хартії правниками та адвокатами в Україні.

Переглянути відеозапис конференції можна за посиланнями:
https://www.facebook.com/watch/live/?v=354399482742454&ref=search

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.