Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями

Всеукраїнська громадська організація інвалідів (ВГОІ) «Правозахисна спілка інвалідів» та Рада суддів України започаткували спільний Благодійний проект “Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями”.

Основними завданнями роботи ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» є: сприяння вирішенню питань соціального захисту, дотримання прав і законних інтересів громадян з інвалідністю, інтеграція інвалідів у суспільство, формування свідомості суспільства щодо позитивного ставлення до громадян – інвалідів.

На даний час організація отримує чисельні звернення членів організації – інвалідів м. Києва та інших міст України, щодо порушення їх прав в частині роботи територіальних органів Судової влади України, а саме: відсутності забезпечення доступності та рівності при зверненні або візиту, виникнення безпідставних черг, відсутності робочої системи забезпечення контролю якості обслуговування та прийому громадян, чисельних додаткових грошових витрат та інше.

Враховуючи норми основного Закону, а саме Конституції України, Закона України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Закона України «Про інвестиційну діяльність», стратегічним планом розвитку судової влади України на 2013 – 2015 роки, з метою підвищення взаємодії з державними органами у вирішенні питань соціального захисту та дотриманню прав громадян з інвалідністю в частині доступності та рівності при зверненнях та прийому громадян, інформатизації відвідувачів щодо роботи судів, сплати судових зборів,  держмита, тощо, пропонуємо виступити партнером держави, а саме облаштувати за кошти інвестора відповідні приміщення судів загальної юрисдикції інформаційними програмно-технічними комплексами самообслуговування (ІПТКС).

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» має позитивний досвід щодо вирішення подібних питань з  чітким дотримання законодавства України.

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та Рада суддів України реалізовують Благодійний  проект “Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями”.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.