Правозахисна спілка інвалідів ВГОІ в особі голови Олександра Вознюка увійшла в робочу групу Медико-соціальної експертної комісії щодо реформування МКФ при Міністерстві охорони здоров’я.

Перше засідання робочої групи уже відбулось, триває розробка нового підходу запровадженням МКФ (Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я).

Члени робочої групи висловили своє бачення щодо реформування нової системи надання статусу особи з інвалідністю за новою моделлю.

Олександр Вознюк, зокрема, наголосив   про необхідність мінімального впливу людського фактору. Однак і відповідальність людини повинна бути на чільному місці.

“Для прикладу, лікар, який першим оглядає людину при встановленні їй втрати функціональних можливостей, має внести таких відомостей у спеціальний документ, однак повинен персонально відповідати за свої дії. Тобто посилити відповідальність лікаря за внесення недостовірних даних також необхідно” – резюмував О.Вознюк.

Також голова організації зазначив: для покращення етапу реформування системи слід звернути особливу увагу на судові кейси, спростити систему оскарження рішення комісії про відмову.

У новому, цілісному підході до МКФ слід проводити мапування медичних та соціальних потреб відповідно до обмежень. Варто також належним чином належним чином налагодити механізм координації надання послуг та їх оцінки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.