З 20.07 2016 по 22.07.2016 в місті Слов’янськ, Донецької області Відбувся трьохденний Всеукраїнський семінар “Організація забезпечення безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського призначення в Україні” організований Всеукраїнською організацією інвалідів “Союз організацій інвалідів України” (ВОІ СОІУ) та її структурним підрозділом Донецька обласна організація ВОІ СОІУ.
В семінарі прийняли участь більше як 60 представників комітетів доступності та представників різних громадських організацій, представники Міністерства соціальної політики України, будівництва та ЖКГ, заступник голови Донецької облдержадміністрації, представники місцевої влади міста Слов’янськ, люди з обмеженими можливостями та інвалідністю.
Представники нашої Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів” були учасниками та гостями семінару, но котрому прийняли активну участь як слухачі та учасники.
В межах програми семінару були заслухані доповіді представників влади щодо забезпечення безбар’єрності та доступності до об’єктів житлового та громадського призначення для осіб з обмеженими можливостями на базі міст Слов’янськ, Краматорськ, а також, про хід виконання програми щодо адаптації інфраструктури міста для осіб з обмеженими можливостями.
На другий день семінару в межах програми був здійснений виїзний аудит в місто Краматорськ та екскурсійний виїзд до Святогірської Лаври. Мусимо відзначити, що доступність до Святогірської Лаври для осіб з обмеженими можливостями можна вважати відносно задовільною та зручною для перебування на території, за винятком пересування та відвідування церковних приміщень де реалізовують церковну продукцію, а також санітарну кімнату. В цілому, особи, що пересуваються на інвалідних візочках, що також були учасниками екскурсійної частини семінару-аудиту були задоволені можливістю проїзду по території, церкві, а також просторістю території. В той же день відбувся ще один виїзний екскурсійний моніторинг доступності міста Краматорськ разом з відвідуванням реабілітаційного центру для осіб з інвалідністю на території міста Краматорськ. Ми високо оцінили сучасне облаштування на найвищому рівні реабілітаційного центру для осіб з інвалідністю за принципом універсальний дизайн, де можуть перебувати особи з інвалідністю різних захворювань. В центрі є можливість отримання реабілітаційних послуг та спеціальностей, котрі можуть бути використані як самостійні професії. В цьому реабілітаційному центрі є можливість проживання в зручних сучасних кімнатах адаптованих для осіб з інвалідністю на час проходження навчання та реабілітації. Також є кімната активного відпочинку та занять на тренажерах, комп’ютерний клас, кімната роботи з психологом, конференц зал, їдальня, зона відпочинку під час гри в настільний теніс та більярд. Концепція таких центрів, на нашу думку є актуальна для усієї України? а даний центр є взірковим для заснування та впровадження аналогічних.
Під час огляду та відвідування реабілітаційного центру нашого всеукраїнського семінару по бузбар’єрності прибув Міністр соціальної політики України Рева Андрій Олексійович, котрий прибув до міста Краматорськ з робочим візитом. Він високо оцінив облаштування та роботу реабілітаційного цеyтру та пообіцяв підтримати подальше облаштування меблями завершених ремонтом останніх поверхів центру на рівні держави, для можливості приймати більше осіб з обмеженими можливостями на реабілітацію та навчання.
Семінар відбувся на високому рівні. Усі учасники були задоволеними. В межах семінару всі мали змогу поспілкуватись, обмінятись досвідом, отримати цінну інформацію та нові мотиваційні напрямки та ідеї до реалізації в своєму регіоні. Ми щиро дякуємо за отриманий досвід та гарно проведений час в колі колег, осіб з обмеженими можливостями.
Наша Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів” активно впроваджує концепцію рівного доступу для людей з обмеженими можливостями до правосуддя то політичного життя у нашій державі в проекті «Справедливе правосуддя», який впроваджується за підтримки з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) та є партнером Програми «Право на справедливий суд осіб з обмеженою можливістю», яка затверджена рішенням Ради суддів України та реалізовується спільно з Державною судовою адміністрацією України, і яка направлена на доступність, зручність у системі судового захисту особами з обмеженими можливостями при реалізації їх прав та інтересів в органах судової системи. Зазначена Програми вже працює в тестовому режимі у ряді судів.
Прес-центр