Семінар-тренінг на тему: «Інклюзивний суд: поняття і шляхи розвитку» в місті Луцьк22 червня 2018 року, в приміщенні Апеляційного суду Волинської області відбувся семінар-тренінг для суддів та працівників апарату суду Волинської області «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку», який проходить по регіонах Україні в рамках програми «Право на справедливий суд осіб з особливими потребами та маломобільних груп населення».
Проведення даного заходу ініційовано ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».
Мета заходу є поширення позитивного досвіду у забезпеченні прав осіб з інвалідністю у доступі до правосуддя. Обговорення питання безбар’єрного доступу до судових установ маломобільних груп населення, етики спілкування з людьми з інвалідністю та їх правового статусу.
Олександр Вознюк, голова ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” підкреслив, що основною метою проекту є допомогти судам налагодити співпрацю із людьми з інвалідністю та подолати бар’єри і в першу чергу суспільні.
Член Ради суддів України пані Інна Плахтій відзначила необхідність дотримання прав осіб з інвалідністю при отриманні ними судових послуг, потребу у вдосконаленні архітектурної доступності приміщень судових установ для їх вільного відвідування маломобільними групами населення.
Участь у семінарі взяли судді, керівники, заступники керівників та працівники апаратів місцевих судів Волинської області.
Тренери програми Наталія Чумак та Олег Полозюк розповідали, як створити максимально зручний та комфортний простір для перебування людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в судових установах. Поділилися цікавим американським досвідом щодо пристосування приміщення судів для таких груп населення. А головне, зауважили, що маломобільні групи населення це не лише люди з інвалідністю, які пересуваються на візках чи незрячі люди, а також люди похилого віку, мами з дитячими візочками та люди, які мають короткочасні розлади здоров’я.
ВГОІ “Правозахисна спілка інвалідів” щиро дякує Голові Апеляційного суду Волинської області Філюку Петру Тодосьовичу, керівнику апарату суду Підгайній Оксані Миколаївні та свьому персоналу суду за допомогу в організації та проведені семінару-тренінгу «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку».

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.