Учасники Робочої групи з доступності відвідали місто Луцьк22 та 23 червня 2018 року учасники робочої групи відвідали місто Луцьк.
В рамках програми «Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями» проведений семінар-тренінг «Інклюзивний суд: основні поняття та шляхи розвитку» в Апеляційному суді Волинської області. Учасниками семінару були судді та працівники Апеляційного суду Волинської області, Господарського суду Волинської області, Волинського окружного адміністративного суду та судів, які знаходяться в юрисдикції Волинського апеляційного округу, та судів міста Луцька.
23 червня учасники Робочої групи відвідали Луцький міськрайонний суд Волинської області де провели зустріч з Членом Ради суддів України, суддєю Луцького міськрайонного суду Волинської області Інною Плахтій, Керівником апарату суду Наталією Тимощук, Начальником територіального відділення Державної судової адміністрації України в Волинській області Наталією Коцерій, Головою Ради адвокатів Волинської області Галиною Руденко та обговорили стан доступності до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення у Волинській області, можливість звернення та отримання такої категорії громадян захисту правового захисту через систему безоплатної правової допомоги, тощо.
Керівник апарату суду Наталія Тимощук, звернула увагу гостей на те, що не лише шляхом створення певних пристосувань у суді забезпечується доступність для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Важливим фактором у подоланні певного бар’єру у доступності таких осіб до правосуддя є допомога зі сторони працівників апарату суду. Тому, колектив суду завжди пам’ятає про «особливий етикет». Адже, суд має бути зручним для всіх груп населення. провели екскурсію приміщенням робоча група із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.. Детально розповіли, яку роботу уже зроблено на шляху до побудови інклюзивного суду та які потреби маломобільних груп населення було враховано при будівництві нового приміщення.
Також, на зустрічі підсумували результати проведеної роботи та обговорили плани майбутніх заходів.
ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» щиро дякує пані Інні Плахтій, пані Наталії Тимощук та пані Наталії Коцерій за сприяння та організацію заходів, які були проведені у місті Луцьку зустрічі Робочою групою з питань доступності.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.