Семінар “Три погляди на Правила адвокатської етики або особливості відносин адвоката з клієнтами – особами з інвалідністю”

10 грудня 2019 року в приміщенні Вищої школи адвокатури, було проведено акредитований семінар на тему: “Три погляди на Правила адвокатської етики або особливості відносин адвоката з клієнтами – особами з інвалідністю”.
Організатори семінару стали Всеукраїнська громадська організацієя інвалідів “Правозахисна спілка інвалідів”, Рада адвокатів міста Києва та КДКА м. Києва.
Семінар складався з двох основних блоків:
1). “Дотримання Правил адвокатської етики в розрізі відносин адвоката та клієнта – особи з інвалідністю. Забезпечення прав клієнта та доступу клієнта – особи з інвалідністю до суду та судової процедури.”
2). “Дисциплінарна відповідальність адвоката за порушення Правил адвокатської етики”.
Перший блок семінару був присвячений особливостям відносин адвоката та клієнтом – особою з інвалідністю та нюансам дотримання Правил адвокатської етики під час роботи з указаною категорією клієнтів.
В рамках другого блоку семінару лектори доповіли про оновлену редакцію Правил адвокатської етики, про принцип чесності і добропорядної репутації адвоката при здійсненні адвокатської діяльності. Було зроблено аналіз узагальненої дисциплінарної практики ВКДКА щодо дисциплінарної відповідальності адвоката за порушення Правил адвокатської етики.
Окремо було розглянуто особливості захисту прав клієнтів – осіб з інвалідністю шляхом забезпечення судами доступності до суду та судової процедури, особливо архітектурної, інформаційної, транспортної та про участь адвоката в їх забезпеченні, можливості застосування стандартів доступності, інклюзивності у повсякденному житті.
Також лектор доповідав про порядок ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, процедуру розгляду скарги квалігфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури (КДКА), правильний порядок оскарження рішення КДКА та ВКДКА на прикладі найцікавіших судових рішень щодо порушення Правил адвокатської етики.
Лектори семінару:
Полозюк Олег Миколайович, юрист Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, адвокат та Зельдич Оксана Михайлівна, юрист, заступник начальника управління апарату Вищого антикорупційного суду.
Семінар було акредитовано акредитовано Національна асоціація адвокатів України /Ukrainian National Bar Association.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.