Тренінг з інклюзивності суду провели для працівників київських судів
Для успішної реалізації судами міста Києва Програми по забезпеченню безбар’єрного доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в лютому 2017 року була створена робоча група, до якої увійшли представники апеляційних судів міста Києва, ТУ ДСА України в місті Києві, ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», «Національної асамблеї людей з інвалідністю України» та інших громадських об’єднань, метою яких є захист прав людей з інвалідністю.
13 квітня 2017 року в Апеляційному суді міста Києва відбувся семінар «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку» для працівників Апеляційного суду міста Києва, Шевченківського районного та Дарницького районного судів міста Києва.
Семінар був підготовлений спільними зусиллями представників ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» та ГО «Інститут судового менеджменту».
Для вирішення проблеми судів у спілкуванні з людьми з інвалідністю необхідне активне навчання. Тому серед завдань Робочої групи важливе місце займає проведення циклу семінарських занять та тренінгів для суддів і працівників апаратів судів з питань забезпечення безбар’єрного доступу до судових установ маломобільних груп населення, етики спілкування з людьми з інвалідністю, їх правового статусу тощо.

Тренінг поділений на два блоки. У першому учасники вивчали загальні поняття про людей з інвалідністю та інвалідність, їхній правовий статусу, а також явище інклюзії та етику спілкування – навички для працівника суду. У другому блоці під назвою «Безбар’єрний суд» обговорювали питання транспортної, інформаційної й архітектурної доступності суду, універсального дизайну, розумного пристосування середовища та шляхи побудови інклюзивного суду.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.