У Шевченківському районному суді міста Києва проведено нараду-семінар на тему:«Інклюзивний суд. Шляхи побудови»


24 травня 2018 року на виконання доручення Державної судової адміністрації України від 25.04.2018 №14-7762/18 «Про вжиття заходів щодо забезпечення доступності об’єктів судової влади для осіб з інвалідністю», в рамках заходів щодо проведення аудиту архітектурної та інформаційної доступності районних судів міста Києва у Шевченківському районному суді міста Києва проведено нараду-семінар на тему:«Інклюзивний суд. Шляхи побудови».
Захід організовано за ініціативи Територіального управління Державної судової адміністрації в місті Києві. До участі у заході були запрошені керівники апаратів та представники районних судів міста Києва.
Також в семінарі прийняли участь: голова Шевченківського районного суду міста Києва Савицький О.А., начальник Територіального управління державної судової адміністрації України в місті Києві – Сімановський О.В. та його заступник Чумак Н.А., яка була куратором заходу, а також голова Всеукраїнської громадської організації «Правозахисна спілка інвалідів», Голова Робочої групи з доступності до правосуддя – Вознюк О.Г, експерт, тренер, ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю» – Полозюк О.В.
На початку заходу всі присутні, зібравшись біля центрального входу до приміщення Шевченківського районного суду міста Києва, мали змогу на практиці переконатись у наявності елементів транспортної, архітектурної та інформаційної доступності, тобто можливості доступу до приміщення суду осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення.
Безпосередньо у будівлі суду учасники заходу оглянули приміщення та детально ознайомились зі створеною в суді системою навігації, яка дозволяє особам з порушеннями зору безперешкодно пересуватися приміщенням суду. Виготовлені за європейськими стандартами таблички, вказівники з напрямом руху, розкладом роботи, позначеннями службових кабінетів і залів судових засідань, мнемосхема, тактильна плитка – усі ці елементи, об’єднані у єдину систему покликані домогти зорієнтуватися у публічному просторі будівлі суду будь-кому з відвідувачів, а не тільки особам з інвалідністю.
На початку семінару із вступним словом до присутніх звернулися Олександр Сімановський та Олег Савицький. Привітавши учасників наради, кожен з них у своєму виступі відзначив важливість забезпечення доступності об’єктів судової влади для осіб з інвалідністю та необхідність здійснення комплексних заходів, спрямованих на забезпечення такої доступності. Олександр Вознюк у своєму виступі окреслив напрямки діяльності очолюваної ним робочої групи з питань доступу до правосуддя та її досягнення.
Упродовж семінару тренери Наталія Чумак та Олег Полозюк ознайомили учасників заходу з основними поняттями тематики інклюзивного суду, серед яких визначення термінів «Інвалідність», «Людина з інвалідністю», «Соціальна адаптація», «Доступність» «Універсальний дизайн», «Розумне пристосування» тощо. Значна увага була приділена правилам побудови комунікації працівників суду з людьми з інвалідністю, а також конкретним прикладам успішної реалізації принципу доступності на практиці, в тому числі в судовій системі.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.