Вибори та права людей з інвалідністю

18 березня 2016 року в приміщені готелю «Президент» в м. Київ відбулась конференція на тему: «Вибори та права людей з інвалідністю» організована за підтримки міжнародних організацій Агентства США з міжнародного розвитку (USAID, USA), Міжнародна фундація виборчих систем (IFES, Canada), ElectionAccess, ГОВГО «Національна Асамблея Інвалідів України» та за участю представників багатьох громадських організації, діяльність котрих так чи інакше пов’язана із допомогою особам з інвалідністю.

Спікерами та відкривачами заходу були уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, менеджер глобальної програми доступу та доступності IFES Вірджінія Аткінсон, координатор з питань доступності IFES Ребекка Ааберг, менеджер з розвитку організації, діяльності та звітування IFES Мелані Поулсен і координатор програм IFES Наталія Балюк. Спільно з іншими учасниками конференції, представниками громадських організацій людей з інвалідністю виступали з доповідями щодо забезпечення виборчих прав людей з інвалідністю під час виборів, безбар’єрності та доступності у виборчого процесу для осіб з інвалідністю.

Під час конференції голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк виступив з темою: «Використання сучасних технологій в процесі волевиявлення людей з інвалідністю для безперешкодної реалізації їх виборчого права» в межах доповідей на секції Стратегії для забезпечення доступності політичного та виборчого процесів для людей з інвалідністю, де розглянув можливість впровадження та реалізації електронного голосування в Україні під час виборів. Ним було запропоновано альтернативний метод здійснення виборчого права особами з інвалідністю та його переваги для них та держави. Учасникам конференції було оцінено актуальність та зазначено важливість даної теми в сучасних умовах технологічного розвитку.

Результатами конференції має бути вироблена стратегія щодо створення програми концепції, яка направлена на об’єднання спільних зусиль громадських організацій, громади та апеляція до органів державної влади, щодо подолання наявних бар’єрів при здійсненні волевиявлення осіб з інвалідністю на виборах у виборчому процесі.

Представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів», які також були присутні на конференції, раді були знайомству з іншими представниками громадських організацій, що працюють на території України та займаються питаннями забезпечення прав осіб з інвалідністю, реабілітацією та обговорили діючі аспекти роботи організацій в межах реалізації прав інвалідів на виборах та обмінялись досвідом.

Знайомство та спілкування з колегами – представниками інших організацій, що працюють пліч-о-пліч на всій території України із захисту прав свобод осіб з інвалідністю, дає надію, що спільними зусиллями, ми зможемо усунути та зменшити ті явища дискримінації та бар’єрності в нашому суспільстві, щодо осіб з інвалідністю.

Організація і надалі буде впроваджувати нові програми, ідеї та надавати допомогу в різних сферах життя для подолання цих бар’єрів та вирішення питань пов’язаних з соціальним життям осіб з інвалідністю на території України, толерантності та культури суспільства у ставленні до інвалідів, й загалом підвищені якості життя осіб з інвалідністю посеред нас.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.