На запрошення Програми ООН із відновлення та розбудови миру Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк відвідав відкриття Регіонального STEM-центру у місті Краматорськ Донецької області. Відкриття центру відбулося на базі Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів.
Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент та інноваційні технології. Він зосереджений на безпосередньому вирішенні конкретних проблем, що стимулює нестандартне та критичне мислення, навички дослідницької діяльності та ефективної роботи в команді.
Офіційному відкриттю центру передувала виставка шкільних STEM-проєктів. Олександр Вознюк поспілкувався зі школярами, які радо розповіли йому про власні проєкти та показали як саме вони працюють. Також Голова організації познайомився і з педагогами-наставниками юних винахідників та відмітив, що надзвичайно радий тому що в Україні підростає така талановита та розумна молодь з якими працюють педагоги, які мають бажання, ентузіазм та наснагу долучатися до реалізації подібних проєктів.
Олександр Вознюк взяв участь у діалоговій панелі «Регіональні виклики цифрової трансформації освіти і науки», де зазначив про необхідність організації науково-орієнтованої діяльності здобувачів освіти з використанням високотехнологічних засобів навчання, запровадження інноваційних моделей освіти, популяризацію результатів винахідницької діяльності, розвиток учнівської творчості, а також поспілкувався з заступником міністра освіти Артуром Селецьким щодо необхідності забезпечення державою інклюзивної, безбар’єрної та доступної освіти для всіх здобувачів освіти в Україні.
Учасникам заходу була проведена екскурсія центром STEAM-освіти, продемонстровано сучасні класи для навчання та обладнання для занять із робототехніки, 3D-моделювання та лабораторних робіт із біології, географії, фізики та хімії.
Бажаємо юним винахідникам та молоді, яка цікавиться наукою подальших творчих успіхів та наснаги, впевнено йти до мети і досягати успіхів!
Прес-центр