Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» розпочинає реалізацію грантового проєкту щодо дослідження участі людей з інвалідністю у процесах прийняття рішень у 65 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Дослідження проводитимуться в Полтавській, Житомирській, Одеській, Рівненській, Волинській, Львівській та Закарпатській областях шляхом проведення зустрічей та опитувань органів місцевої влади та місцевих організацій громадянського суспільства.

В рамках реалізації проєкту мешканці громад здобудуть необхідні знання, навички та компетенції задля участі в процесах ухвалення рішень, а також задля контролю та впливу на рівень виконання таких рішень, громадські організації та місцеві активісти посилять свій потенціал, зміцняться взаємозв’язки між громадами в межах областей.

Заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталя Гнидюк:

«Війна спровокувала збільшення кількості людей з інвалідністю в українських громадах. Кожен з них повинен отримувати належні соціальні послуги. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» працюватимуть, щоб підвищити рівень залучення людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Залучення всіх груп населення до процесів ухвалення рішень сприятиме якіснішому й ефективнішому підходу та змісту рішень, програмних документів громад щодо надання соціальних послуг. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжуватиме підтримувати мешканців громад у посиленні їхнього впливу на місцеве самоврядування».

Результати дослідження сприятимуть залученню всіх груп населення до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, налагодженню міцних зв’язків між громадами, допоможуть перейняти позитивний досвід та напрацювати шляхи подолання спільних викликів, спричинених війною.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк

«Сьогодні в Україні люди з інвалідністю належним чином не залучені до прийняття рішень як на національному, так і на місцевому рівні. Рішення, які безпосередньо впливають на життя осіб з інвалідністю, приймаються без їх участі, а отже повноцінно не враховують їх справжні потреби.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» дослідимо сучасні виклики і причини недостатнього залучення осіб з інвалідністю до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, будемо не тільки прагнути знайти шляхи розв’язання цієї проблематики, але й у процесі реалізації проєкту поліпшувати їх включення до прийняття якісних владних рішень на місцях».

Довідково: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» реалізується з березня 2021 року і сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформ децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.