Засідання Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС»


12 березня 2021 року Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у засіданні Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС».
Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС, створена у відповідності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС), є офіційним органом асоціації, поряд з Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Це двосторонній орган, що складається з представників громадянського суспільства України (УС ПГС) з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) – з іншої.
Метою діяльності Платформи є сприяння ефективній участі громадянського суспільства України у процесі реалізації та моніторингу виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Для досягнення цієї мети УС ПГС представляє інтереси і позицію українського громадянського суспільства у відносинах з органами асоціації, органами влади України і інституціями ЄС, здійснює громадський моніторинг та оцінку виконання Угоди й інших євроінтеграційних зобов’язань України, формує узгоджені позиції щодо актуальних питань реалізації Угоди, сприяє розширенню участі громадськості у цьому процесі та координації відповідних зусиль організацій громадянського суспільства України, а також підтримує діалог з усіма заінтересованими сторонами, у тому числі організаціями громадянського суспільства ЄС і держав-членів ЄС.
Під егідою УС ПГС діють 6 Робочих груп, тематична спрямованість яких охоплює усі сфери застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а саме: робоча група 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика», робоча група 2 «Свобода, юстиція, права людини», робоча група 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво», робоча група 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я», робоча група 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату», робоча група 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт».
ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» входить до складу робочої групи2 «Свобода, юстиція, права людини».
Засідання Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС складалося з двох частин. На першій частині заходу було представлено Звіт Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, а також обрані нові члени УС ПГС від громадського сектору та координатори робочих груп.
На другій частині заходу відбулося спільне засідання «Роль громадянського суспільства в процесі виконання Угоди про Асоціацію» за участі запрошених представників офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Комітету ВРУ з питань інтеграції України з ЄС, Представництва ЄС в Україні та Міністерства закордонних справ України.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначав, що громадські організації відіграють важливу роль у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні, зокрема в сфері дотримання прав людини. Реалізація планів Проекту, взаємодія між громадськими організаціями та посилення участі громадськості в розбудові демократичного суспільства мають бути пріоритетними напрямками розвитку для України.
Слідкуйте за нашими новинами на офіційному сайті та групі ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» у мережі Facebook.
Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.