Засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
04 листопада 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Одним з ключових питань, яке обговорювалося на Комітеті за участю народних депутатів України та громадських організацій, що займаються захистом прав і свобод та захистом інтересів осіб з інвалідністю, в частині ефективності використання коштів за бюджетною програмою КПКВ 2507020 «Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які мають статус всеукраїнських», головним розпорядник якої є Міністерство соціальної політики України.
Голова Комітету Галина Третякова зазначила, що органи державної влади повинні змінити підходи фінансування громадських об’єднань, що займаються захистом прав і свобод та захистом інтересів осіб з інвалідністю, та запропонувала у наступному бюджетному періоді запровадити конкурсну модель, яка в свою чергу забезпечить доступність широкого кола громадських об’єднань до бюджетного фінансування і відбору найкращих проектів, які будуть пропонуватись такими громадським об’єднаннями, для їх подальшого запровадження і реалізації на всеукраїнському і міжнародному рівнях. Державі потрібні ефективні, сучасні та дієві механізми, а не застарілі, корумповані моделі.
У своїй доповіді заступник Міністра соціальної політики України зазначив, що програма фінансується з 2001 по 2019 роки та за весь період фінансування з Державного бюджету України отримували підтримку 3 громадських об’єднання із всеукраїнським статусом. Станом на сьогодні таку підтримку отримують понад 33 організації. Також заступник Міністра зазначив, що з 2012 року відбуваються суттєві зміни в порядку державної реєстрації громадських об’єднань, і тепер майже кожне громадське об’єднання може отримати певний всеукраїнський статус.
Він також акцентував увагу, що настав час змінювати підходи у питанні ефективності державного фінансування громадських об’єднань.
Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Юлія Тимошенко запропонувала вивести з тіні ВГО «Українське товариство глухих» та ВГО «Українське товариство сліпих» та передати їх на рівень державного управління, навіть із можливістю зміни їх організаційно-правової форми і статусу. Варто відмітити, що ці громадські об’єднання фінансуються з Державного бюджету України за бюджетною програмою КПКВ 2507020.
НА засіданні комітету приймав активну участь Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк, який в черговий раз наголосив на необхідності запровадження нової моделі фінансової підтримки громадських об’єднань, субвенцій на місцеві бюджети для розвитку регіональних осередків, що дозволить на місцях забезпечити і гарантувати права осіб з інвалідністю на задоволення суспільних соціальних, у тому числі медичних і освітніх, та інших інтересів осіб з інвалідністю.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.