Засідання Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє у складі Національної асоціації адвокатів України

21 жовтня 2022 року відбулось чергове засідання Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ. Нагадаємо, що Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк є також практикуючим адвокатом та очолює зазначений комітет.

Голова комітету зазначив, що наразі у зв’язку з початком повномаштабного вторгнення РФ в Україну кількість людей, які отримали ушкодження здоров’я та в подальшому набудуть статусу особи з інвалідністю значно збільшилась. Для того, щоб наші громадяни мали змогу отримати необхідну інформацію, бути достатнім чином обізнаними про свої права та можливості необхідно підготувати та  провести ряд правоосвітніх заходів (семінарів) з їх трансляцією у популярні соціальні мережі (Facebook, YouTube). Члени комітету підтримали пропозицію та визначили теми таких семінарів. Серед них наступні:

– як встановити інвалідність під час воєнного стану ;

– права та соціальні гарантії осіб з інвалідністю під час воєнного стану ;

– особливості проходження МСЕК під час воєнного стану;

– право на протезування та реабілітацію;

Представник НААУ присутній на зустрічі вказав, що цілком підтримує ініціативу щодо таких заходів, оскільки у людей з інвалідністю надто низький рівень обізнаності щодо свої прав та свобод. Як результат, вони часто не можуть реалізувати певні можливості оскільки або не інформовані щодо них, або не розуміють механізму реалізації та зазначив, що НААУ надасть необхідну технічну підтримку.

Також члени комітету домовились підготувати серію статей з питань захисту прав вразливих груп населення, в тому числі і осіб з інвалідністю.

Детальніше на офіційному сайті НААУ за посиланням: https://unba.org.ua

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.