Засідання Ради з цифрової доступності для людей з інвалідністю при Мінцифре









05 січня 2021 року відбулося перше засідання Ради з цифрової доступності для людей з інвалідністю до якого долучилися представники ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів».
Зазначимо, що Рада з питань цифрової доступності створена Міністерством цифрової трансформації України для врахування інтересів людей з інвалідністю з питань цифрової доступності та забезпечення рівного доступу до технологій для всіх українців.
Рада з питань цифрової доступності займатиметься наступними питаннями: забезпеченням доступу до інтернету людей з інвалідністю, спільно з Міністерством соціальної політики — питанням адресної допомоги для придбання гаджетів, у тому числі для інклюзивних потреб, розробкою нових та адаптацією існуючих веб-сайтів органів державної влади, аналізом існуючого та розробкою нового програмного забезпечення для людей з інвалідністю.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що наразі для Міністерства одним із пріоритетних завдань є забезпечення рівного доступу до тих послуг, які запускаються та цифрових можливостей для всіх громадян України незалежно від їх стану здоров’я та/або місця проживання, тому на Раду з цифрової доступності для людей з інвалідністю покладається важлива місія щодо здійснення напрацювань та рекомендацій, які забезпечать виконання цього завдання.
Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан звернула увагу присутніх на таку проблему як низька цифрова грамотність населення. Так, згідно результатів проведеного дослідження 53 відсотка українців мають цифрову грамотність нижче базового рівня. Оскільки Міністерство активно працює над цифровізацією послуг та сервісів якщо у людей буде низький рівень цифрової грамотності вони або не зможуть ними скористатися взагалі або не зможуть скористатися безпечно. Відтак Мінцифра запустила на сайті «Дія.Цифрова освіта» курс про цифрові технології для людей із інвалідністю, а також адаптувала близько 10 освітніх серіалів із цифрової грамотності для людей із порушеннями слуху.
Громадський активіст Володимир Пиріг вказав на проблеми щодо адаптації сайтів органів державної влади та зазначив, що недоступною є інформація від органів влади, яка розміщується на сайтах у графічному PDF-документі і такі документи неможливо прочитати програмами екранного доступу. Доповідач зазначив що також недоцільно розміщувати інформацію на сайті у формі інфографіки без дублювання (пояснення) інформації текстом оскільки подібний формат також не зчитується програмами екранного доступу і відповідно людина з інвалідністю не має доступу до зазначеної інформації.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що необхідно навчати людей з інвалідністю сучасним новим професіям, заохочувати бізнес створювати робочі місця та працевлаштовувати людей з інвалідністю для підвищення рівня життя цієї категорії населення, щоб вони самостійно мали змогу придбати необхідні їм гаджети та доступ до інтернету.
Придбання гаджетів особам з інвалідністю за державний кошт не приблизить до вирішення нагальних потреби людей з інвалідністю, які полягають у включенні їх до складу активного суспільства, щоб вони приймали участь у прийняв рішень, що їх стосується, а це можливо досягти через загальнодержавну доступність та безбар’єрність.
Доцільно звернути увагу на таку проблему як необхідність періодичного оновлення гаджетів раз на 2-3 роки та відсутність інтернет – зв’язку у деяких містах, селах та інших населених пунктів країни.
На думку Голови ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» особам з інвалідністю необхідно створити можливості для власного розвитку як особистості так і розвитку в соціумі, надати їм можливість бути конкурентоздатними на рівні з іншими, щоб вони самі могли придбати все необхідне.
Міністерство цифрової трансформації України має розробити єдиних стандарт та підхід для надання та викладення інформації, щоб з нею могли ознайомитись і особи з інвалідністю.

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *