Зустріч представників громадських організацій з представниками супермаркетів Харкова в малому залі міськради м. Харкова

27 жовтня 2016 року відбулась зустріч, в якій взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, представники супермаркетів та торгових центрів м. Харкова, судді місцевих судів, представники місцевих громадських організацій та Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк.

На зустрічі була піднята тема доступності та безбар’єрності місцевих супермаркетів та торгових центрів для осіб з інвалідністю, нагальні питання та шляхи їх вирішення. Присутні мали змогу висловити власні думки, задати один одному питання.
Зокрема, мова йшла про паркомісця, ширина яких повинна дозволяти людині дістати візок з автомобіля і пересісти на нього.
Серед проблем, з якими стикаються віз очники – це вузькі вхідні двері, через які неможливо проїхати, пандуси, які покриті слизькою плиткою. Крім того, висота бордюрів і порогів не повинна перевищувати 2,5 см, щоб людина на візку могла піднятися або спуститися самостійно, а часто біля супермаркетів бордюри висотою від 8 до 25 см.
Також звернуто, що багато пандусів не відповідають нормам, внаслідок чого людина не може комфортно піднятися або спуститися, а може ще й травмуватися.
Крім іншого, під час засідання обговорили проблему доступності на 2-3 поверхи в торгових центрах і проблему використання ескалатора.
Учасники зустрічі також підняли проблеми, з якими стикаються люди з проблемами слуху. Зокрема, мова йшла про те, що в супермаркетах візуальна інформація повинна бути добре освітлена і мати оптимальний розмір шрифту. Літери мають бути висотою не менше 7,5 см. Вся звукова інформація повинна дублюватися на моніторах і табло. Системи пожежної сигналізації повинні мати світлову сигналізацію нарівні зі звуковою.
Голова Організації мав змогу висловити власну думку з питань піднятої проблематики та шляхи їх подолання. Під час спілкування з колегами з інших громадських організацій та представниками міської влади звернуто увагу на необхідність поступового впровадження доступності і безбар’єрності для осіб з обмеженими можливостями.

Прес – центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.