Круглий стіл: «Соціальний захист і реабілітація осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань»






Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк взяв участь у засіданні круглого столу, проведеному Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на тему: “Соціальний захист і реабілітація осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань”. До круглого столу долучилися народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, радник – уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, радник – уповноважений Президента України з прав дитини дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук та майже 70 громадських організацій.
Захід відбувся 16 червня 2021 року в режимі відео-конференції під головуванням народного депутата України, Голови підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань Сергія Гривка.
Круглий стіл та обговорення проведено з метою вивчення проблемних питань, пов’язаних з соціальним захистом осіб з інвалідністю та діяльністю їх підприємств і громадських об’єднань.
Відкриваючи захід Комітету, головуючий на засіданні круглого столуСергій Гривко зазначив, що на сьогодні понад 2,7 млн осіб з інвалідністю потребують особливої уваги суспільства та належного ставлення, щоб жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації, брати участь у соціальному та культурному житті, отримувати кваліфіковану медичну допомогу та мати достатній рівень матеріального забезпечення.
У своєму виступі заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко підкреслив, що забезпечення соціальної підтримки осіб з інвалідністю для Міністерства є пріоритетним напрямом роботи, враховуючи тенденцією зростання частки осіб з інвалідністю у загальній структурі населення України.
Народний депутат Наталія Королевська звернула увагу присутніх на проблеми оздоровлення людей з інвалідністю та ситуацію з санаторіями Слов’янського курорту. Також спікерка зазначила, що наразі в Україні захист прав людей з інвалідністю грунтується переважно на діяльності громадських об’єднань та вказала на необхідності державної фінансової підтримки останніх, але разом з тим акцентувала увагу на тому, що необхідно посилити парламентський контроль стосовно питань надання та обсягів фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю оскільки наразі є зловживання в зазначеній сфері.
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив про дискримінаційну політику щодо надання інституційної підтримки окремим громадським організаціям та зазначив, що подібна практика має бути подолана, а фінансування громадські об’єднання мають отримувати виключно на конкурсних засадах.
Учасники обговорили наступні нормативно-правові акти:
1) проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю(реєстр. № 3780), який пропонує встановити порядок забезпечення осіб з інвалідністю пристосованим до їх потреб житлом, зокрема шляхом заміни займаних житлових приміщень;
2) проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю (реєстр. № 4113), яким запропоновано посилення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю в частині, зокрема, надання права позачергового обслуговування в будь-яких касах, на підприємствах, в установах та організаціях, а також забезпечення позачергового пропуску вказаних осіб через державний кордон України, контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій;
3) проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій (реєстр. № 4539), яким передбачається скасування консульського збору, зокрема, для особі з інвалідністю І та ІІ груп, дітей з інвалідністю за вчинення цією категорією громадян консульських дій в закордонних дипломатичних установах України та нотаріальних дій за кордоном;
За результатами проведеного Круглого столу визначено доцільність створення робочої групи з метою опрацювання наданих пропозицій, які надійшли від учасників.
Відеозапис засідання можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=HZo9yQo6hdc&t=348s

Прес-центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.